Recipes

Recetat tona

Weekly fresh new recipes

I'm looking for...

Kek me limon

Jo vetëm për dashamirësit e limonit, Keku me limon ka një shije delikate dhe shume aromatike. Kjo ëmbëlsirë e shijshme mund të përgatitet shumë lehtë në pak minuta.

Ëmbelsirë me puding

Ëmbelsira me puding është një ëmbëlsirë që mund të përgatitet në shumë shtëpi. Mjaftojnë përbërës të thjeshta dhe keni një ëmbëlsirë shumë të shijshme, provojeni dhe do të ju pëlqej shumë.

Luleshtrydhe me çokollatë

Luleshtrydhe me çokollatë për një shije të përkryer. Këta dy përbërës shkojnë shumë me njëri tjetrin, prandaj ju preferjmë ta përgatitni dhe ta shijoni.

Muffin me copëza çokollate

Muffin me copëza çokollate me një shije të vecant të pasur me çokollatë të shijshme. Shije perfekte për mëngjes ose një pasdite të lehtë.

Ëmbëlsira Brownies

Ëmbëlsira Brownies, është një recetë tradicionale amerikane. Është një tortë që në përbërjen kryesore ka çokollatën dhe mesin e butë. Kjo ëmbëlsirë mund të përgatitet në shumë mënyra të ndryshme.

Profiteroli me çokollatë

Profiteroli me çokollatë është një ëmbëlsirë që kur të filloni ta provoni nuk do të ndaleni. Kjo ëmbëlsirë ka një shije unike dhe përgatitet shumë lehtë.

Macarons me çokollatë

Kjo ëmbëlsirë është me origjinë franceze. Përgatitet me pak përbërës dhe është shumë e shijshme. Mbushja e këtyre ëmbëlsirave mund të bëhet sipas dëshirës, me çokollatë, marmelatë dhe kremra të ndryshëm.

Krepa me krem çokollate

Krepi me krem çokollate është një nga ëmbëlsirat më të thjeshta në përgatitje. Kjo ëmbëlsirë pëlqehet shumë si nga fëmijët ashtu edhe nga të rriturit.

Tips and Tricks

Ruajtja e ëmbëlsirave

Përdorni i përbërësit më të mirë

sqAlbanian